Крок 1. Необхідно обрати освітньо-наукову програму за тією спеціальністю, на яку плануєте вступати. З переліком освітньо-наукових програм ХНУМГ ім. О.М. Бекетова та їх змістом можна ознайомитися за ПОСИЛАННЯМ.
Крок 2. Необхідно зареєструватися для складання Єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного вступного випробування з методології наукових досліджень (ЄВВ), визначених Порядком прийому. Основний етап реєстрації для участі в ЄВІ / ЄВВ триватиме із 02 до 23 травня включно. Реєстрацію здійснюватимуть приймальні комісії закладів вищої освіти.
Зареєстровані учасники отримають екзаменаційні листки, у яких буде зазначено дані для здійснення входу на їхні інформаційні сторінки «Кабінет учасника вступних випробувань до аспірантури».
У додатковий період (16–17 червня) матимуть змогу зареєструватися для складання ЄВІ / проходження ЄВВ ті особи, які не змогли цього зробити під час основного періоду реєстрації.
ЄВІ / ЄВВ проходитиме у дві сесії:
- основна - 07–28 липня;
- додаткова - 18–28 серпня 2025 року.
До 12 червня учасники, зареєстровані на основну сесію ЄВІ / ЄВВ, отримають на своїх інформаційних сторінках «Кабінет учасника вступних випробувань до аспірантури» запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення тестування, а до 14 серпня – учасники додаткової сесії.
Оголошення результатів основної сесії вступних випробувань відбудеться до 08 серпня, а додаткової – до 03 вересня 2025 року.
Докладніше про Єдиний вступний іспит (ЄВІ).
Умовою допуску до вступних випробувань в Університеті є успішне складання ЄВВ з методології наукових досліджень у 2025 році та успішне складання ЄВІ в 2023 або 2024 або 2025 роках з оцінкою за кожну з його компонент не менше ніж 150 балів.
Крок 3. Підготовка пакету документів та його подання.
Перелік необхідних документів:
- результат складання ЄВІ;
- заява установленої форми;
- згода на збір та обробку персональних даних;
- анкета;
- автобіографія;
- список опублікованих наукових праць і винаходів (оформлений з урахуванням нормативних положень ДСТУ 8302:2015 Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання) за власним підписом та підписом передбачуваного наукового керівника. У списку окремо виділити публікації у фахових виданнях України категорії А і Б, в іноземних виданнях та виданнях, зареєстрованих у наукометричних базах Scopus або Web of Science. Приклад оформлення списку опублікованих наукових праць і винаходів буде наведено у Додатку до Правил прийому до аспірантури ХНУМГ ім. О. М. Бекетова;
- копія документа (державного зразка) про раніше здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, та додатка до нього. У разі наявності поліграфічного документу про вищу освіту, виданого, орієнтовно, до 01.01.2000 року, вступник надає нотаріально завірену копію цього документу;
- витяг з протоколу засідання вченої ради факультету, інституту про рекомендацію щодо вступу до аспірантури (за наявності);
- копія документа (одного з документів), що посвідчує особу, передбаченого Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»;
- копія військово-облікового документа (для військовозобов’язаних – військового квитка або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного, а для призовників – посвідчення про приписку до призовних дільниць); електронний військово-обліковий документ, сформований через Резерв+;
- копія ідентифікаційного номеру;
- 3 кольорові фотокартки розміром 3 × 4 см;
- довідка з постійного місця реєстрації (для осіб, які мають намір проживати в університетському гуртожитку).
Крок 4. Складання вступних іспитів в Університеті: зі спеціальності та англійської мови. З програмами вступних іспитів можна ознайомитися за ПОСИЛАННЯМ.
Крок 5. Розрахунок конкурсного балу. Здійснюється відповідно до Правил прийому до аспірантури ХНУМГ ім. О. М. Бекетова.
Додаткові бали нараховуються за навчальні та наукові досягнення (ПЕРЕЛІК).
Крок 6. Формування рейтингових списків вступників, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за державним замовленням.
Вступники, які отримали рекомендації, мають укласти договір про навчання.
Крок 7. Надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб.
Вступники, які отримали рекомендації, мають укласти договір про навчання, договір про надання платної освітньої послуги.
Крок 8. Публікація наказу про зарахування.
⇒ Прийом на навчання за денною формою здобуття вищої освіти для здобуття ступеня доктора філософії здійснюється виключно за державним замовленням.
⇒ Для конкурсного відбору осіб, які вступають на навчання для здобуття ступеня доктора філософії, зараховуються бали вступних іспитів зі спеціальності, а також результати єдиного вступного випробування з методології наукових досліджень, компонент ЄВІ, інших форм вступних випробувань (у формі іспитів, співбесід, презентацій дослідницьких пропозицій чи досягнень), якщо вони передбачені Правилами прийому.
⇒ Відповідно до Правил прийому закладу вищої освіти особам, які вступають для здобуття ступеня доктора філософії до аспірантури на основі НРК7 з іншої галузі знань (спеціальності), ніж та, яка зазначена в їхньому дипломі, можуть бути встановлені додаткові вступні випробування.