Ректорат та кафедра фізичного виховання і спорту ХНУМГ ім. О.М. Бекетова вітає всіх спортсменів, спортивних тренерів, викладачів й усіх, хто сприяє розвитку фізичного виховання та спорту, бажає найкращого, здоров’я, людського щастя, добробуту, вдачі, віри, надії, любові, здійснення всіх найзаповітніших мрій, міцної волі та сміливості!

каф. ФВиСКФВіС і спортивний клуб Університету підводять підсумки початку третього тисячоліття – циклу 2010-2016 років. Спортом – оздоровчим, масовим в Університеті щорічно займається більше 1 500 студентів та НПП. За цей період вдалось підвищити ефективність навчально-виховного та тренувального процесів, зробити наголос на управлінні студентською молоддю методами та формами фізичного виховання на збільшення форм елективного спортивно-фізкультурного самоуправління студентства. Головною спонукою мотивації студентів для занять фізичними вправами кафедра та спортивний клуб використовують триєдину стратегію – покращання особистого здоров’я, покращання психофізіологічної фізичної підготовки та покращання особистих спортивних результатів. Ця стратегія реалізується у напрямках розширення різноманітності груп елективного спортивного орієнтування, спорту вищих досягнень і широкого спортивного інформування (газети, телебачення). У сьогоденні кожен студент відділень загальної фізичного виховання та спортивного вдосконалення кафедри, а це 95% студентів денного навчання Університету, є учасниками Спартакіади Університету між навчальними групами та факультетами з декількох видів спорту: силове багатоборство, армспорт, пауерліфтинг, футзал, волейбол, баскетбол, шахи, шашки, настільний теніс та бадмінтон. Кафедрою ведеться спортивне навчання студентів усіх факультетів у елективних групах: аеробіка, силова гімнастика та спортивні єдиноборства. Ці елементи організаційного, педагогічного, виховного та методичного посилань сприяють формуванню стійкої зацікавленості студентів до регулярних спортивно-фізкультурних занять, впливу спортивної мотивації та зростанню спортивної результативності.

За минулі роки в Університеті пройшло оновлення форм, методів і засобів спортивно-фізкультурного руху, що впливає на процеси спортивного життя та виховання студентів. Зареєстровані не олімпійські види спорту: армспорт, таеквондо, кікбоксінг, карате, футзал, спортивне орієнтування, скелелазіння, туризм і багато ін. Кафедра зберігає традиції спортивного минулого держави й Університету, йде далі під ефективною ідеологією, що сформована та проведена керівництвом Університету: «Ми повинні все робити краще, ніж інші. Ми всі гребці одного човна у бурхливій течії річки знань. Як тільки ми перестаємо усі синхронно працювати, нас віднесе назад.» Ця теза є організаційною та змістовною частиною концепції якості роботи спортивного клубу та КФВіС, мотивує інноваційні зрушення та підвищення ефективності навчально-виховного та спортивно-тренувального процесів, що забезпечується професійно підготовленим науково-педагогічним колективом кафедри.

Концепція якості роботи – досягнення якісної переваги меншими силами за кількістю, але більшими за якістю для прориву в освітянсько-виховній та організаційно-спортивній роботі.

Спортивне життя Університету є частиною його соціального життя, фізичної культури та головною складовою частиною спортивно-виховного педагогічного процесу. Фізична культура є складовою частиною загальної культури Університету, що спрямована на зміцнення здоров’я студентської молоді та співпрацівників Університету, підвищення їх морально-вольових та інтелектуальних здібностей. Фізична культура та спортивно-виховний педагогічний процес сприяють гармонійному формуванню особистостей студентів і є найважливішими чинниками підвищення соціальної, професійної та трудової активності соціуму Університету. Спорт є головною частиною фізичної культури у вигляді спеціальної сфери визначення досягнень студентів і співпрацівників Університету у конкретних видах фізичних вправ та вольовому, технічному, інтелектуальному й іншому видах спеціальної підготовки. Соціальна цінність спорту визначається його діючим стимулюючим впливом на поширення елементів фізичної культури серед різних шарів соціуму Університету. У своїй специфіці спортивне життя Університету направлене на самовиховання, самовизначення та самовдосконалення студентів та співробітників Університету, підвищення рівня їхньої професійної працездатності. Керується спортивне життя Університету ректором, профспілковими організаціями, КФВіС та спортивним клубом Університету. Система спортивного життя Університету розглядається ректоратом як один з головних видів педагогічно-виховної, рекреаційної, позанавчальної та самостійної роботи студентів та співробітників Університету. Структура та складові спортивного життя постійно вдосконалюються, мають різнопланові зовнішні зв’язки, у тому числі й міжнародні: організаційна, науково-методична, кадрова, медична, матеріально-технічна та фінансова відтворюють структуру адміністративних та суспільних організацій Університету. Структурні компоненти мають форми відділень кафедри фізичного виховання і спорту та спортивного клубу, спортивних баз Університету, навчального процесу.

Спортивні клуби Університету:

‒ спортивний клуб ХНУМГ ім. О.М. Бекетова. Голова клубу – Заслужений працівник фізичної культури та спорту Тюрін Олександр Юрійович, директор спортивного комплексу;

‒ спортивний клуб студентів. Голова клубу – Майстер спорту України Звягінцева Ірина Миколаївна, старший викладач КФВіС;

‒ шахово-шашковий «Каїсса». Голова клубу – Майстер спорту України Смоляков Дмитро Олександрович, викладач кафедри ФВіС;

Розвиток спортивного життя керується та підтримується функціонально у рамках цільової комплексної програми Університету «Стратегія розвитку Університету – 2020», складовими якої є програми діяльності її структур. Реалізація цільової комплексної програми Університету «Стратегія розвитку Університету – 2020» базується на: Законі України «Про фізичну культуру і спорт», державній, регіональній і міський цільовій програмах «Фізичне виховання – здоров’я нації», планах роботи спортивних клубів та комітетів профкомів співробітників і студентів Університету, планах роботи КФВіС. Девіз програми Університету – «Наш чемпіон – здоров’я!».

Еволюція спортивної роботи ХНУМГ ім. О.М. Бекетова

Колективними зусиллями ректорату, громадських організацій, деканатів, кафедр, студентів-спортсменів та НПП КФВіС спортивному клубу Університету вдалося з 2010 року по теперішній час покласти у скарбницю спортивних досягнень Університету 88 медалей чемпіонатів Європи, світу та міжнародних змагань світового рівня, з них 30 золотих, 28 срібних та 30 бронзових. Завойовано на довічне зберігання: командний Кубок VІ першості Світу з армспорту (юніори), срібний Кубок чемпіонату Європи та бронзовий Кубок чемпіонату Світу з лижоролерів, Кубок міжнародних змагань пам’яті Гузиніна Д. М. з армспорту, чотири Кубки Чемпіонів України вищої студентської ліги з жіночого волейболу, десять Кубків переможців студентської Спартакіади та Спартакіади «Здоров’я» ВНЗ Харківської області 2010-2016 років, Кубок комплексної Спартакіади «Спорт протягом життя», чотири кубки обласного огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання та спорту в номінації «Вищі навчальні заклади ІІІ-ІV рівня акредитації».

З 2010 року переможцями та призерами міжнародного та всеукраїнського рівня стало 88 студентів Університету. За результатами змагань світового, європейського та міжнародного рівнів (золоті, срібні і бронзові медалі) студенти вибороли 88 медалей і НПП КФВіС – 125 медалей, а разом отримали - 339 медалей. Кращими в Україні з 2010 р. (золоті, срібні і бронзові медалі) були студенти ХНУМГ – 289 медалей і НПП КФВіС ХНУМГ – 96 медалей, разом отримали – 385 медалей. У честь чемпіонів спортсменів-представників ХНУМГ на змаганнях міжнародного рівня піднімали прапор України та звучав гімн України – 150 разів, а на змаганнях національного рівня – 221 раз. Досягнення обласного та міського рівнів (1-3 місця) студенти-спортсмени ХНУМГ виборювали більше 565 разів.

Відзначимо студентів і викладачів Університету, які були кращими на чемпіонатах світу і Європи, міжнародних змаганнях і внесли нагороди в скарбницю спортивних досягнень Університету:

Безкоровайний ДмитроБезкоровайний Дмитро, доцент, кандидат наук фіз. вих., завідувач кафедри фізичного виховання і спорту, багаторазовий чемпіон світу, Європи та України з армспорту, Заслужений майстер спорту України, суддя національної категорії, кращий спортсмен України 2004, стипендіат обласної держадміністрації. Вніс в скарбницю Університету більше 60 медалей, з яких 34 - золотих, 20 - срібних і 6 - бронзових. Другий спортсмен світу 2010 р. в міжнародному рейтингу з армспорту і кращий «золотий» спортсмен ХНУМГ.


Звягінцева ІринаЗвягінцева Ірина, ст. викладач кафедри ФВіС, голова спортивного клубу студентів, майстер спорту України, чемпіонка світу з армспорту.

 

 


Ткаченко Максим, студент ф-ту ІМЕМ. Чемпіон та бронзовий призер Кубку світу з кікбоксингу 2010р., чемпіон Відкритого Кубку СНД «Класу А» з таеквондо 2009р.


Кадр Ігор, випускник Будівельного ф-ту. Чемпіон Відкритого Кубку СНД «Класу А» з таеквондо 2009 р. Багаторазовий чемпіон та призер Чемпіонатів України з таеквондо.


Даньшин Олексій, студент ф-ту ЕОМ. Чемпіон Відкритого Кубку СНД «Клас А» з таеквондо 2009 р. Бронзовий призер Кубку Європи з таеквондо 2009 р. Срібний призер Кубку світу з кікбоксингу 2012 р. Багаторазовий чемпіон та призер Чемпіонатів України з кікбоксингу.


Овсяник Дмитро, студент ф-ту ЕОМ. Бронзовий призер Кубку світу з кемпо та кобудо 2010р., срібний призер Чемпіонату України 2010р., учасник Чемпіонату Європи 2011р., чемпіон та призер Чемпіонатів України з кемпо та кобудо.


Чаусов Владислав, студент ф-ту ІМЕМ. Бронзовий призер Чемпіонату Європи з карате 2011р. Багаторазовий чемпіон та призер Чемпіонатів України з карате.


Влискова Світлана, студентка будівельного ф-ту. Чемпіонка Відкритого Кубку СНД “ Клас А” з таеквондо 2009р. Чемпіонка та призерка Чемпіонатів України з таеквондо.


Кузьменко Аліна, студентка будівельного ф-ту. Чемпіонка Відкритого Кубку СНД «Класу А» з таеквондо 2009р. Чемпіонка та призерка Чемпіонатів України з таеквондо.


Блюдик ИванБлюдик Іван, студент будівельного ф-ту. Бронзовий призер міжнародного турніру з тайського боксу 2009 р. Чемпіон Кубку України з кікбоксингу
2011 р. Чемпіон Чемпіонату України з карате 2011р. Бронзовий призер Кубку світу з кікбоксингу 2012 р.


Суслович Янина, студентка ф-ту ЕіП. Бронзова призерка Кубку світу з карате 2011р. Бронзова призерка Чемпіонату України з карате 2011р. та срібна призерка Кубку України з карате 2011р.


Швец КириллШвець Кирило, студент ф-ту ЕОМ. Член збірної команди України з плавання. Бронзовий призер Кубку України з плавання 2011 р. срібний призер Чемпіонату України 2012р., чемпіон Кубку України 2013р., срібний призер Чемпіонату України 2014-2015 рр., дворазовий срібний призер Універсіади України серед студентів 2015 р.


Білоусов Олег, студент ф-ту ЕіП. Чемпіон та срібний призер Чемпіонату світу з козацького двобою 2013 р., чемпіон Чемпіонату світу з кемпо 2014 р., срібний призер Чемпіонату України з кікбоксингу 2013 р., срібний та бронзовий призер Чемпіонату світу з козацького двобою 2015 р., чемпіон Чемпіонату України з козацького двобою 2015 р.


Шевченко Михайло, студент ф-ту ЕОМ. Бронзовий призер Чемпіонату Європи з бойового самбо 2013 р., чемпіон та призер Чемпіонатів України з бойового самбо.


Віхров Дмитро, студент Будівельного ф-ту, майстер спорту України з кікбоксингу. Срібний призер Кубку України з таеквондо 2011 р. Чемпіон Кубку світу з кікбоксингу 2013 р. Чемпіон Чемпіонату України з кікбоксингу 2015 р.


Жовнір Ігор, студент факультету ІМЕМ, майстер спорту України з кікбоксингу, Чемпіон Чемпіонату України з кікбоксингу 2015 р.


Cкоробогатько Олексій, студент ф-ту АДОМ. Дворазовий бронзовий призер Кубку України з скелелазіння 2014 р. Чемпіон Спартакіади серед ВНЗ з скелелазіння в лазінні на швидкість 2016 р.


Секретар В’ячеслав, студент будівельного ф-ту. Срібний призер Чемпіонату світу з козацького двобою 2015 р. Чемпіон та призер Чемпіонатів України з козацького двобою.


Гулакова Анастасія, студентка будівельного ф-ту. Чемпіонка Чемпіонату Європи з козацького двобою 2016 р.


Шинкарук Владислав, студент ф-ту менеджмент. Чемпіон України серед юніорів з армспорту 2015 р.,чемпіон та срібний призер Чемпіонату України серед студентів 2015 р., дворазовий срібний призер Чемпіонату України серед юніорів 2016 р., учасник Чемпіонату Європи 2015 р., багаторазовий чемпіон та призер Спартакіади серед студентів ВНЗ.


Зюзін Олексій, студент ф-ту менеджмент. Переможець Чемпіонату та Кубку України з карате 2015 р., чемпіон та срібний призер Чемпіонату світу 2016 р.


Щерба Ярослав, студент ф-ту ТСТ, майстер спорту України з боксу. Переможець Кубку України з боксу 2016 р.

Усі ці спортсмени є представниками спортивного клубу студентів Університету та стали майстрами спорту України та майстрами спорту міжнародного класу України за термін навчання у ХНУМГ ім. О.М. Бекетова.

Спортивне життя Університету є ефективним ідеологічним центром з формування та реалізації концептуальної моделі оздоровлення нації та організації культури дозвілля молоді на засадах масового спорту та спорту вищих досягнень. Проблеми виховання, навчання та оздоровлення, які дуже гостро зараз зазначені в суспільстві та Університеті ефективно вирішуються засобами спорту. На КФВіС з 2015 року введена практика створення комплексних творчих науково-педагогічних груп НПП та тренерів для підготовки конкурентоспроможних спортсменів і конкурентоспроможних фахівців світового рівня з методологією стратегічних рецептурних (для формування практичних професійних спортивних знань, умінь і навичок) та стратегічних системно-рецептурних програм підготовки (для створення умов, в яких практичні професійні спортивні уміння і навички студентів-спортсменів базуються та формуються за системою фундаментальних професійних спортивних знань, умінь і навичок тренерів, спортивної психології, інноваційних спортивних технологій та їх реалізації у призмі лікарсько-педагогічного контролю тренувань і змагань) з переходом на різні вікові фази безперервної спортивно-оздоровчої діяльності протягом всього життєвого циклу спортсмена або спортивного фахівця. Така ж робота проводиться й з підготовки команд Університету для участі у Спартакіадах серед студентів ВНЗ ІІІ–ІV рівнів акредитації.

У Спартакіадах серед студентів ВНЗ ІІІ–ІV рівнів акредитації Харківського обласного управління з фізичного виховання та спорту ХНУМГ представляє команди з видів спорту:

1. АРМСПОРТ – чоловіча та жіноча команди, тренери: к.н.фіз.вих., Заслужений майстер спорту України Безкоровайний Дмитро Олександрович та магістр, майстер спорту України Звягінцева Ірина Миколаївна;

Безкоровайний ДмитроЗвягінцева Ірина


2. БАСКЕТБОЛ – чоловіча та жіноча команди, тренер магістр олімпійського та професійного спорту, КМС України Кравчук Євген Володимирович;


3. БАДМІНТОН – чоловіча та жіноча команди, тренер Горошко Наталія Ігорівна;


4. ВОЛЕЙБОЛ – чоловіча та жіноча команди, тренер чотирикратних чемпіонів та двократних призерів вищої студентської ліги України, жіночої команди ХНУМГ ім. О. М. Бекетова Морозовський Олександр Леонідович;


6. ОДНОБОРСТВА: БОРОТЬБА ГРЕКО-РИМСЬКА, ВІЛЬНА, САМБО, ДЗЮДО – чоловічі та жіночі команди, тренер майстер спорту України з боротьби самбо Стеценко Денис Юрійович;


7. ПАУЕРЛІФТІНГ – чоловіча команда, тренер к.н.фіз.вих., Заслужений майстер спорту України Безкоровайний Дмитро Олександрович;

Безкоровайний Дмитро


8. ПЛАВАННЯ – змішана команда (жіноча та чоловіча), тренер Четчикова Ольга Іванівна;


9. ТАЕКВОНДО, КІКБОКСИНГ – змішана команда (чоловічі та жіноча), тренер, майстер спорту міжнародного класу з таеквондо, Заслужений тренер України Гагарін Віталій Вікторович;


10. ТЕНІС НАСТІЛЬНИЙ – змішана команда, тренер Горошко Наталя Ігорівна;


11. ФУТЗАЛ – чоловіча та жіноча команди, тренери магістр, тренер-дослідник олімпійського та професійного спорту Кулаков Денис Валерійович та Смоляков Дмитро Олександрович;


12. ФУТБОЛ – чоловіча команда, тренери Кулаков Денис Валерійович та ЗРФКС Тюрін Олександр Юрійович;


13. ШАХИ, ШАШКИ – змішані команди (жіноча та чоловіча), тренер МС України, викладач кафедри фізичного виховання і спорту, Смоляков Дмитро Олександрович.


14. ЧІРЛІДЕНГ – жіноча команда, тренер Борисенко Наталія Валеріївна.

Борисенко Наталія Валеріївна - чірліденг

Робота груп спортивного вдосконалення щорічно планується. Усі спортивні групи мають матеріальне, теоретичне (конспекти лекцій, тематичну літературу) та методичне забезпечення (методичні рекомендації, методичні вказівки для практичних занять та самостійної роботи студентів-спортсменів, психофізичних настроїв та психофізичної релаксації).

Позанавчальна організаційно-спортивна робота

За навчальний рік спортивний клуб та КФВіС організують участь студентів і працівників Університету більше ніж у 30 позанавчальних спортивно-масових заходах.

Велику увагу спортивно-оздоровчій роботі надають ректорат, деканати факультетів та профспілкові організації Університету. Під їх сумісною організацією та постійним контролем щорічно проводяться різноманітні спортивно-масові заходи та Спартакіада Університету з 10 видів спорту. Рівень спортивних досягнень Університету підтверджує той факт, що за останні роки в Університеті підготовлено: 1 міжнародний гросмейстер; 1 заслужений майстер спорту України; 9 майстрів спорту міжнародного класу України; 14 майстрів спорту України та більше 20 кандидатів у майстри спорту України.

КФВіС та СК Університету сумісно з громадськими організаціями Університету та міста проводять різноманітні позанавчальні спортивно-масові заходи:

- Спартакіади Університету з 10 видів спорту;

- «Дні здоров'я» та фізкультурні заходи на базі спортивного комплексу Університету;

- участь у спортивно-масових заходах міста Харкова: День фізичної культури та спорту, «Спорт протягом життя», «Харківська миля», «Біг патрулів», Харківський марафон», естафети до Дня Перемоги на площі Свободи та ін.;

- участь у Спартакіаді ВНЗ серед студентів з 18-20 видів спорту – до 30 збірних команд ХНУМГ;

- участь збірних команд Університету з армспорту в чемпіонатах та першостях м. Харкова, обласних, усеукраїнських та міжнародних змаганнях;

- участь окремих студентів-спортсменів у чемпіонатах та першостях м. Харкова, обласних, українських та міжнародних змаганнях з карате, самбо, дзюдо, вільної боротьби, армспорту, шахів;

- участь збірних команд науково-педагогічних працівників Університету у Спартакіадах м. Харкова «Здоров’я»;

- організація та проведення заходів у студмістечках Університету: настільний теніс, баскетбол, волейбол, бадмінтон, футзал, пауерліфтинг, шахи, гирьовий спорт; загальна кількість студентів учасників – до 320 осіб;

- в гуртожитках № 5, 6 систематично працюють тренажерні зали;

- проведення спортивно-масових заходів у гуртожитках Університету (згідно з календарем);

- організація та проведення єдиного в Харкові спортивного шоу, присвяченого баскетболу, з участю студентів спортивних аматорів та адміністративно-викладацького складу Університету.

Спортивне життя Університету

ХНУМГ СПОРТ